Najwyższej jakości ekstensometry

Aby dokonać najdokładniejszych pomiarów odkształceń liniowych materiałów, należy postawić na specjalistyczny ekstensometr. Już teraz warto sprawdzić ofertę.

Czym jest ekstensometr? – zastosowanie

Ekstensometry to specjalne urządzenia, które służą do pomiaru odkształceń liniowych materiałów, a także do pomiaru ograniczonej deformacji czy też pełnej deformacji. Warto zaznaczyć, że próbka poddawana badaniom przez ekstensometr, ulega zniszczeniu lub trwałemu uszkodzeniu. Przy wyborze urządzenia, warto postawić na ekstensometr dostępny na stronie https://labortech.pl/ekstensometry-2/. Daje to gwarancję najwyższej jakości, ale także możliwość wyboru wśród bogatej oferty firmy.

Oferta ekstensometrów

W ofercie firmy znajduje się ponad 20 różnych ekstensometrów. Każdy z nich spełnia różne funkcje – począwszy od pomiaru ograniczonej deformacji aż do pełnej deformacji. Oprócz tego, każdy z produktów posiada inną charakterystykę i parametry techniczne. Dzięki temu, wśród bogatej oferty można znaleźć ekstensometry, które posiadają różne czułości i szeroką gamę funkcji. 

Firma oferuje swoim klientom między innymi ekstensometry laserowe i optyczne. Znajdują one zastosowanie w wszelkich badaniach mechanicznych materiałów. Oprócz tego, sprzedawane urządzenia dzieli się na kontaktowe i bezkontaktowe. Każde z nich mierzy wydłużenie próbki oraz zmianę przekroju próbki, inaczej nazywane skurczem. Już teraz warto zainteresować się ofertą i znaleźć idealnie ekstensometr dostępny do kupienia na https://labortech.pl/ekstensometry-2/. Specjaliści z chęcią doradzą w wyborze i pomogą w zakupie najlepszego z nich tak, aby spełniał wymagania klienta i sprawdzał się w swoim przyszłym zadaniu.

Działanie ekstensometrów do ograniczonej deformacji

Tego typu ekstensometry zawieszane to zdecydowanie najprostsze rozwiązanie, które pozwala na pomiar deformacji próbek testowych. Oprócz tego, jest to typ najbardziej ekonomiczny, więc sprawdzi się dla każdego klienta, który docenia praktyczność kupowanych urządzeń. Chociaż urządzenia te zaliczane są do grupy najprostszych ekstensometrów, są one bardzo szeroko stosowane, między innymi do badania wydłużenia bocznego, skurczu, zwężenia podłużnego, rozszerzania pęknięć czy w badaniach przy wysokich temperaturach. Oprócz tego, stosuje się je w przypadkach gdzie wykonywana jest losowa częstotliwość wykonywania testów. Są to urządzenia zdecydowanie wytrzymałe, trwałe, a co najważniejsze funkcjonalne i uniwersalne. Spełniają one obowiązujące normy i standardy.

Zastosowanie ekstensometrów do pełnej deformacji

Tego typu ekstensometry służą do bezpośredniego pomiaru odkształcenia, bez konieczności ręcznego pomiaru próbki po zerwaniu. Przede wszystkim, idealnie nadają się do badań wytrzymałości na rozciąganie, ściskanie, zginanie lub zmęczenie przy zmiennym obciążeniu. Dostępne są one w paru wariantach. Ekstensometry tego typu dostępne są na https://labortech.pl/ekstensometry-2/. Warto postawić na urządzenie, które spełnia wszelkie normy i wykonywane jest z dbałością o najmniejszy szczegół.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *